Jak správně vybrat grip?

 

Důležité rozhodnutí při rozhodování o koupi tenisové rakety je volba správného gripu. Velikost gripu, neboli velikost rukojeti udávají výrobci různě. Na většině raket uvidíte evropské značení od L1-L5 a současně i americké značení 4 1/8 – 4 5/8. Nejvíce mužů volí grip 3, pouze pro větší dlaň je vhodná čtyřka. U žen je nejoblíběnější rukojeť L2.Tenisové rakety pro děti a juniory jsou většinou vyráběny jen s jednou velikostí gripu, kdy tato velikost odpovída ve velké většině případů velikosti dlaně dítěte, pro které je tenisová raketa určena. Pokud si s výběrem velikosti gripu nevíte rady, tak zde uvádíme dvě možnosti, jak si vhodnou rukojeť vybrat. 1. První možnost jak zjistit správnou velikost rukojeti je uchytit raketu forhendovým držením a příložit ukazováček mezi peřinku a prsty dané ruky. Správný postup vidíte na obrázku. Jestliže se prst do mezery nevleze, tak je zapotřebí si vzít větší grip a naopak. V případě, že je grip příliš malý, tak musí hráč vynaložit daleko větší sílu při stisku rakety, aby se mu v ruce neprotáčela. Hra s úzkým gripem mmůže vést k problémům s tenisovým loktem. Opačný problém může způsobit příliš velký grip. Může ztížit přetáčení rakety, které je nutné zejména při servisu, ale i při ostatních úderech. Výsledkem používání příliš velkého gripu může také být problém s tenisovým loktem.

  výběr gripu

 2. V případě, že si nemůžete raketu vzít do ruky a otestovat si velikost gripu, tak pro Vás máme další možnost jak zjistit požadovanou velikost. Přiložte si pravítko na rozevřenou dlaň. Postupujte dle obrázku.

  Velikost gripu

  Centimetry

  L1 – 4 1/8

  10,5

  L2 – 4 1/4

  10,8

  L3 – 4 3/8

  11,1

  L4 – 4 1/2

  11,4

  L5 – 4 5/8

  11,7

   

  Při výběru gripu však pamatujte na jednoduchou věc a to, že velikost gripu lze zvýšit, ale nelze většinou snížit. Pokud tedy váháte, případně jste na rozmezí hodnot – volte menší grip a přidejte na něj omotávku.

Celkem zboží: 0 ks
Celkem bez DPH: 0 Kč
Celkem s DPH: 0 Kč


Dotazy maloobchod/velkoobchod/servis
Michal Sebera
Telefon: 608 959 235

30. 5. 2016 |

Vážení zákazníci,

 

omlouvám se za neaktuální zboží na našich stránkách.

Momentálně nejsem schopen eshop provozovat tak, jak by tomu mělo být a proto dochází k rušení objednávek zboží, které již nejsme schopni dodat.

Budu se snažit řešit objednávky individuálně a nabídnout případně zboží jiné. 

Michal Sebera

12. 8. 2014 | Využijte 50% slevy na výplety Pro Supex Big Ace Revo ! Za tuto cenu lepší výplet nekoupíte!

Kolik jsem ochotný do vybavení investovat???

1-2tis.

 

22.6 %

2-3tis.

 

19.6 %

3-4tis.

 

19 %

4-5tis.

 

19.2 %

5-?tis.

 

19.6 %

celkem hlasů: 33693