Badminton

Za přímého předchůdce Badmintonu se dnes považuje indická hra „Poona", kterou do Evropy přivezl koncem 19. století (1872) anglický důstojník vévoda z Beaufortu. Na svém sídle Badminton House v hrabství Gloucestershire uspořádal v roce 1873 první turnaj. Už za čtyři roky měla hra svá první pravidla a v roce 1893 byla ustanovena v Anglii první národní asociace. V roce 1899 byl uspořádán první ročník dodnes nejprestižnějšího světového turnaje All England Championship, který je mezi badmintonisty považován za obdobu Wimbledonu v tenise.

Badminton patří mezi nejstarší sporty na světě. Hraje se na přesně vymezeném hřišti. Při hře dva protihráči odpalují přes síť pomocí badmintonové rakety míček (košíček z peří) a snaží se donutit protivníka k chybě. Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. V roce 1934 byla založena Mezinárodní federace badmintonu (International Badminton Federation, IBF), která sdružuje jednotlivé národní badmintonové organizace a spolupracuje s 5 kontinentálními správními orgány pro badminton: Badminton Asia Confederation, Badminton Oceania, Pan Am Badminton, Badminton Europe a Badminton Confederation of Africa.

V roce 1992 se badminton stal natrvalo olympijským sportem.
Badminton je velmi rychlá hra a vyžaduje vytrvalost, pohyblivost, sílu, rychlost a přesnost. Během jediného zápasu hráč často naběhá až několik kilometrů. Je to také technický sport. Rychlost smeče přesahuje i 300 km/h.

Badmintonové rakety

Nabízíme Vám badmintonové rakety od světové jedničky - firmy YONEX. Další známou značkou, kterou u nás naleznete je PRINCE.

Tato značka přišla s převratnou technologickou novinkou O3 Speedport. Testování ve větrném tunelu prokázalo, že rakety s touto technologií se ve vzduchu pohybují až o 24% rychleji než běžné rakety.

Dále nabízíme rakety již zavedené a kvalitní značky Pro kennex. Tato značka nabízí badmintonové rakety s výborným poměrem cena/kvalita. Značka head představuje také špičku ve vývoji a výrobě badmintonových raket a proto ji nemůžeme ve své nabídce opomenout a jinak tomu není, ani u značky Carlton. Tato značka má mnohaletou tradici. Poslední značkou, kterou nabízíme je Babolat. Zde se jedná o velice progresivní badmintonové rakety, které sledují ty nejmodernější trendy.

Badmintonové rakety jsou originálního původu, během transportu k nám i od nás jsou bezpečně uloženy a chráněny proti mechanickému poškození. Sport aktivně provozujeme a rádi Vám poradíme s výběrem.
Celkem zboží: 0 ks
Celkem bez DPH: 0 Kč
Celkem s DPH: 0 Kč


Dotazy maloobchod/velkoobchod/servis
Michal Sebera
Telefon: 608 959 235

30. 5. 2016 |

Vážení zákazníci,

 

omlouvám se za neaktuální zboží na našich stránkách.

Momentálně nejsem schopen eshop provozovat tak, jak by tomu mělo být a proto dochází k rušení objednávek zboží, které již nejsme schopni dodat.

Budu se snažit řešit objednávky individuálně a nabídnout případně zboží jiné. 

Michal Sebera

12. 8. 2014 | Využijte 50% slevy na výplety Pro Supex Big Ace Revo ! Za tuto cenu lepší výplet nekoupíte!

Kolik jsem ochotný do vybavení investovat???

1-2tis.

 

22.4 %

2-3tis.

 

19.6 %

3-4tis.

 

19.1 %

4-5tis.

 

19.2 %

5-?tis.

 

19.7 %

celkem hlasů: 38512