Squash

Squash je sportovní hra pro dva hráče. Hraje se na speciálně vytvořeném a uzavřeném hřišti se squashovými raketami a gumovým míčkem na squash.

Vznik squashe se datuje do první poloviny 19. století, ale většího rozmachu dosáhl squash až po skončení 1. světové války. Tento sport si oblíbilo tisíce hráčů na celém světě a začaly probíhat první mistrovství a zápasy. První profesionální mistrovství světa, se konalo v roce 1920 v Anglii.

Nejvíce se o popularizaci squashe a jeho rozmach postarali Jonah Barington (Irsko) a Geoff Hunt (Austrálie). Oba byli jedni z nejlepších hráčů světa v 60. a 80. letech a přiblížili představu o squashi širokým masám sportovců, čímž nastartovali obrovský boom tohoto sportu.

Squashová raketa

Standartní rozměry squashové rakety se řídí danými pravidly. Tradičně byly squashové rakety vyráběny z vrstveného dřeva a byly vypleteny přírodními strunami.

Nyní se většinou vyrábějí z kompozitních materiálů nebo kovů se syntetickými výplety. Moderní squashová raketa má rozměry: max. délka - 686 mm, max. šířka - 215 mm max. délka výpletu - 390 mm, max. plocha výpletu - 500 mm a max. hmotnost - 255g. Základními parametry squashové rakety je váha, balanční bod-vyvážení, materiál a výplet.

Mezi nejznámější a nejvýznamější výrobce squashových raket, které naleznete i v naší nabídce patří DUNLOP, HEAD, TECNIFIBRE, PRINCE, PROKENNEX, PRO SUPEX a další.

Squashový míček

Squashové míče rozdělujeme dle určení pro začátečníky, pokročilé a profesionální hráče. Obvykle se v praxi setkáme se základním rozdělením na  míče s modrou a červenou tečkou a s jednou nebo dvěma žlutými tečkami.

Míček s modrou tečkou je především určen pro začínající a rekreační hráče. Je měkkčí a má lepší a delší odskok. Míček s červenou tečkou je obdobou modrého míče, ale má nepatrně menší odskok a je určen pro klubové a mírně pokročilé hráče. Míček se žlutou tečkou je určen pro pokročilé hráče. Je tvrdší a má menší odskok.

Míček se dvěmi žlutými tečkami je určen pro pokročilé a profesionální hráče a používá se na turnajích. Dále se prodává modrý míček. Jedná se o zcela modrý míč firmy DUNLOP, který je průměrem o něco větší než je standard a je určen pro úplné začátečníky.
Celkem zboží: 0 ks
Celkem bez DPH: 0 Kč
Celkem s DPH: 0 Kč


Dotazy maloobchod/velkoobchod/servis
Michal Sebera
Telefon: 608 959 235

30. 5. 2016 |

Vážení zákazníci,

 

omlouvám se za neaktuální zboží na našich stránkách.

Momentálně nejsem schopen eshop provozovat tak, jak by tomu mělo být a proto dochází k rušení objednávek zboží, které již nejsme schopni dodat.

Budu se snažit řešit objednávky individuálně a nabídnout případně zboží jiné. 

Michal Sebera

12. 8. 2014 | Využijte 50% slevy na výplety Pro Supex Big Ace Revo ! Za tuto cenu lepší výplet nekoupíte!

Kolik jsem ochotný do vybavení investovat???

1-2tis.

 

22.3 %

2-3tis.

 

19.6 %

3-4tis.

 

19.1 %

4-5tis.

 

19.2 %

5-?tis.

 

19.7 %

celkem hlasů: 37873