Vyplétání

 • Kvalitní raketa s nejnovějšími technologiemi bude plně funkční, pokud ji napleteme adekvátním výpletem. Naopak levná hliníková raketa nevyužije vlastnosti např. gelových výpletů, které tlumí vibrace, protože samotná raketa jich pošle do ruky mnohem více než výplet.
 • Technologie výpletů se v posledních 20 letech velice zlepšila. Nejkvalitnějšími výplety jsou výplety přírodní, které jsou vyráběny z hovězích střev. Je to nejstarší a stále nejlepší tenisová technologie. Jejich výhodou je vysoká elasticita, nevýhodou je cena, která se pohybuje od 800 Kč – 2000 Kč. Na obalech těchto výpletu najdete anglické označení NATURAL GUT. Vybrat si můžete např. zde.
 • Nejpoužívanější výplety jsou v současnosti syntetické nylonové výplety, díky příznivé ceně a rovněž velmi dobrým vlastnostem. Mezi kladné vlastnosti těchto výpletů patří pružnosti a relativně vysoká výdrž v závislosti na průměru.Nevýhodou je, že se tyto výplety v raketě posunují a musí se neustále rovnat. Vybrat si můžete například zde.
 • V poslední době se do popředí dostávají tzv. Co-polymery. Mezi jejich kladné vlastnosti patří nepohyblivost v raketě a tudíž větší výdrž a stálost napětí. Tyto výplety jsou také přesnější při úderech. Jejich zápornou vlastností je menší pružnost. V současnosti patří mezi naše nejprodávanější výplety tyto: Pro Supex Big Ace , Tecnifibre Red Code , Cannon Scorpion .
 • Dalšími materiály používanými na výplety jsou kevlar a polyester.
 • Polyesterové výplety – mají výbornou životnost ale nehodí se pro začátečníka a rekreačního hráče a vůbec nejsou vhodné pro děti, protože neposkytuje moc pružnosti. V dnešní době jsou možné i kombinace polyesteru s nylonem, příp. přírodním střívkem. Tyto kombinace poskytují odolnost polyesteru a cit nylonu.
 • Kevlarové výplety – nejvíce odolný materiál. Je velmi tuhý. Obvykle je proto kombinován s nylonem a vznikají tak kevlarové hybridy. Tyto struny ovšem poskytují minimum pružnosti a komfortu. Nehodí se vůbec pro začátečníky a pokročilým se doporučuje (pokud už je vyzkouší) povolit o 10% napnutí strun a tak kompenzovat tuhost kevlarového vlákna.
 • Jak dlouho výplet vydrží a jak často je vhodné výplet měnit.
 • Dlouhá trvanlivost výpletu je dobrá vlastnost, ale na druhou stranu nejsou odolné struny tak dobré pro hru. Odolný výplet je většinou ze silnějších vláken a vláken odolných vůči tření. To však také znamená, že je méně elastický a méně pružný, než například tenčí vlákna na bázi nylonu, které míň vydrží, ale zase poskytují výborné herní vlastnosti.
 • Obecně platí, že bychom měli nechat raketu přeplést, jakmile se nám výplet třepí a je viditelně poškozený nebo povolený a struny se nám po úderu posouvají. Rovněž pokud si zakoupíte raketu a výplet se Vám zdá příliš tvrdý nebo naopak povolený. Nejvhodnější je si nechat zakoupenou raketu přeplést přímo na Váš herní styl. Dražší modely raket se dodávají nevypletené, právě z tohoto důvodu. Pokud Vám výplety nevydrží dlouho, volte spíše silnější průměr struny.
 • Průměr výpletu: Výplety se vyrábí v průměru od 1 mm do 1,5 mm. Nejpoužívanější u hráčů je rozmezí 1,20 – 1,35 mm. Platí zde čím větší průměr, tím větší výdrž a menší pružnost výpletu a cit a naopak.
 • Napnutí strun
 •  Po výběru výpletu je dalším krokem jeho napnutí. Obecně platí, že měkčí výplet nabízí více pružnosti, tvrdší výplet kontrolu míče. I když už hráč nepotřebuje tolik pružnosti, ale více se orientuje na kontrolu, tím, že zvolí tvrdší výplet, se ke kontrole nedostane. Začátečníkům tedy měkčí výplet, zkušeným hráčům tvrdší výplet.
 • Každá raketa má doporučené pnutí. Pokud nemá hráč specifické přání, měl by si nechat vypnout výplet na prostřední hodnotu tohoto doporučovaného pnutí.
 • Pokud si chcete zlepšit celkový dojem ze hry a užívat si víc tenisu, nepodceňujte volbu správného výpletu. Říká se že výplet tvoří 70% rakety. Při jeho koupi zvolte výplet, který odpovídá Vašemu stylu hry (razantí hra, smeče, rychlé výměny = silový výplet a naopak dlouhé výměny a přesněji umísťované údery = výplet pro kontrolu a cit). Vybrat si můžete např. zde . Buďte trochu opatrnější, když si necháte vyplést raketu tam, kde chodíte hrát tenis. Ne všude mají profesionální vyplétací stroje a širokou škálu výpletů ze které si vyberete. Dále také není samozřejmostí, že všichni co mají kvalitní stroj na něm dokáží kvalitně vyplést raketu. Naši zaměstnanci procházejí důkladným školením, které trvá více jak měsíc. Někteří z nich se účastnili jako servismeni na Rolland Garros. Což samo o sobě ručí za kvalitu prováděného servisu. Při vyplétání Vám poradí, na jakou hodnotu vyplést raketu podle Vašeho modelu rakety a Vašeho stylu hry.
Celkem zboží: 0 ks
Celkem bez DPH: 0 Kč
Celkem s DPH: 0 Kč


Dotazy maloobchod/velkoobchod/servis
Michal Sebera
Telefon: 608 959 235

30. 5. 2016 |

Vážení zákazníci,

 

omlouvám se za neaktuální zboží na našich stránkách.

Momentálně nejsem schopen eshop provozovat tak, jak by tomu mělo být a proto dochází k rušení objednávek zboží, které již nejsme schopni dodat.

Budu se snažit řešit objednávky individuálně a nabídnout případně zboží jiné. 

Michal Sebera

12. 8. 2014 | Využijte 50% slevy na výplety Pro Supex Big Ace Revo ! Za tuto cenu lepší výplet nekoupíte!

Kolik jsem ochotný do vybavení investovat???

1-2tis.

 

22.7 %

2-3tis.

 

19.5 %

3-4tis.

 

18.9 %

4-5tis.

 

19.2 %

5-?tis.

 

19.7 %

celkem hlasů: 32488